MäntyFutis

MäntyFutis 2020 turnaus
Lauantaina 1.8. klo 10-17.

Vapaa pääsy.
7 joukkuetta, yli 100 pelaajaa.

Turnauksen johtaja: Rauno Pulkka https://www.ihastjarvenlinja.fi/yritysesittely.php
Tuomarit: Jari Kuusenhako ja Rumme Martikainen (Mikkelin erotuomarikerho) + Jäntevän konkarit
Taustajärjestelyt / Kuulutus: Marko Hokkanen
Tulosseuranta: Ari Saarinen
Äänentoisto: SP-Gym https://sp-gym.net/
Kioski/kahvio: Reissuravintola
Tulosteet/julisteet: TEROprint (https://www.teroprint.fi/)
Kuvaus ja mediainfo: Jari Sarja
Jälkipelit: Nilkko/ Askel https://www.nilkko.com/
———

Joukkueet (7):
Mäntyharjun Raittiusseura (MRS)
Partsimaan Isku (Isku)
Wiihdyttäjät (Wiih)
Real Mäntyharju (Real)
Takavuosien Lupaukset (FC TaLu)
Fc Jäntex (Jäntex)
Myötätuuli

Otteluaika 1×15 min, välissä parin minuutin tauko.
Valitettavasti toisen lohkon joukkueille tulee useampi peli, mutta luotamme joukkueiden kuntoon!

Pelitapa:
Pelataan alkusarja kahdessa lohkossa: lohko A (4 joukkuetta), lohko B (3 joukkuetta)
Alkulohkojen 2 parasta jatkaa mitalipeleihin:
Muut sijoituspeleihin.

Sijoitusottelut 5-7:
A lohkon 3 ja 4 + B lohkon 3 pelaavat sijoista 5-7. A-lohkon alkusarjan ottelu A3 – A4 jää voimaan (MUUTOS AIEMPAAN KAAVIOON!)
Systeemi: Mikäli kaksi joukkuetta päätyy tasapisteisiin, ratkaistaan joukkueiden keskinäinen paremmuus seuraavassa järjestyksessä: keskinäinen ottelu, maaliero, tehdyt maalit, rankkarit 3+

Ohjelma:

Lohko A, kenttä 1 (pelit huoltorakennuksen puoleisessa päädyssä)
FC TaLu
Wiih
Jäntex
Isku

Ottelut:
10 .00 FC Talu – Isku
10.35 Wiih – Jäntex
11.10 Isku – Jäntex
11.45 Wiih – Fc Talu
12.20 Fc Talu – Jäntex
12.55 Wiih – Isku

Lohko B (kenttä 2):
Real
Myötätuuli
MRS

Ottelut:
10.00 Myötätuuli – MRS
11.10 Real – Myötätuuli
12.20: MRS – Real

Sijoituspelit:
13.30 A1 – B2 (kenttä 1)
13.30 A4 – B3 (kenttä 2)
14.10 A2 – B1 (kenttä 1)
14.50 B3 – A3 (kenttä 1)

15.30 Pronssiottelu (kenttä 1)
16.10 Loppuottelu (kenttä 1)

Hyviä uutisia kioskin suhteen. Ruokaa ja kahvia ja muita virvokkeita saatavilla klo 10-16.

Osa joukkueista jo uskaltautunut ilmoittamaan ryhmityksensä:

Fc TaLu:

  • Joonas Tillanen
  • Niila Forsell
  • Jaakko Kontti
  • Klaus Kuhanen
  • Konsta Martikainen
  • Touko Forsell
  • Verneri Toijonen
  • Lauri Paavola (C) 
  • Leevi Nupponen (mv) 
  • Joni Jyrkinen 
  • Siiri Krakau 
  • Jani Hyyryläinen

Real Mäntyharju:

  • Heikkilä, Sari
  • Horttanainen, Juho
  • Hännikäinen, Mikko
  • Kuhanen, Maija
  • Kuitunen, Henri
  • Lehtinen, Eetu
  • Miettinen, Miska
  • Nieminen, Vilma
  • Ollikainen, Eeli
  • Parta, Janne
  • Pekkola, Oskari (c)
  • Penttinen, Aleksi
  • Pulkka, Valtteri
  • Pulkka, Lauri
  • Rytteri, Aate
  • Volanen, Kalle
  • Vornanen, Teo (mv)

Fc Jäntex:

  • Rauno Pulkka
  • Petri Saarinen
  • Jari Säisänen
  • Jere Sappinen
  • Marko Hokkanen
  • Jarmo Savolainen
  • Henry Raunio
  • Iiro Heikkilä
  • Seppo Parta
  • Timo Mouhu
  • Aku Kaipainen
  • Joni Ripatti 
  • Teemu Ripatti
  • Anna Parta
  • Petri Viiru
  • Mauri Lappalainen

Wiihdyttäjät:

  • -Mica Maculskij (C)
  • Kim Mutanen
  • Paavo Rautio
  • Toni Konga (MV)
  •  Leevi Leino
  • Oskar Häkkänen
  • Joonas Nevalainen
  • Roope Torniainen
  • Joonas Häkkänen
  • Tobias Honkanen
  •  Roosa Turkki
  • Johan Pihlajamäki

Mäntyharjun Raittiusseura

  • Sari Tuominen 82,
  • Tanja Rihu 11, 
  • Ile Rihu 58, 
  • Sami Ahonen 111, 
  • Santtu Lustig 14, 
  • Jani Lehtinen 82, 
  • Mikko Kohonen 13 , 
  • Mika Volanen 71, 
  • Toni Tuominen 33, 
  • Toni Jokinen 17, 
  • Jesse Mäkinen 1, 
  • Antti Penttinen 7, 
  • Simo Vesalainen 6
  • 9 Tuomo Ihonen
  • Sanni Hinkkuri

Partsimaan Isku

  • Aila Lahti
  • Katja Kousa
  • Iiris Rautio
  • A-K Taipale
  • Mikael Salmi (Mv)
  • Joonas Nevalainen
  • Timo Tarula
  • Jari Sarja
  • Mikko Kontti
  • Jarkko Leppä
  • Toni Tarkkola
  • Miika Leppä
  • Thammanoon Boonwong
  • Kimmo
  • Johannes Vesalainen
  • Niko Vesalainen
  • Jouko Vesalainen
  • Hannu Vesalainen
  • Teuvo Mouhu
  • Kari Mouhu
  • Pertti Mouhu

Myötätuuli

Martti Häkkänen (mv)
Antti Häkkänen
Tuomas Halttunen
Antti Lopperi
Lasse Lampinen
Mikko Matilainen (c)
Sami Pekkanen
Jukka Makkonen
Mikko Lopperi
Janne Lahti
Tuomo Mustonen
Antti Okkonen
Lauri Okkonen
Kimmo Tarvainen
Sami Paakkunainen
Päivi Paakkunainen
Satu Hahl

Viime vuoden mestaruuttaan puolustaa Myötätuuli!